MENU
Головна » 2017 » Февраль » 21 » «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема!» (В.Сосюра) НВК № 4
16:13
«Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема!» (В.Сосюра) НВК № 4

«Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема!» (В.Сосюра)

Щорічно 21 лютого людство відзначає День рідної мови. Що може бути кращим, важливішим ніж рідне слово, з яким від маминої колиски йдемо у світ. Ми маємо бути горді, що спілкуємося однією з найкрасивіших мов світу, яку називають солов’їною, мелодійною, веселковою, різнокольоровою, блакитноокою, святою

Наша школа із захопленням поринула в це свято. Діти різного віку однаково зацікавлено взялися до роботи.

По-святковому вбрані, згуртовані однією метою, з усієї відповідальністю поставились учні до Диктанту Єдності, своєрідним продовженням якого стали малюнки учнів 5 – 9 класів, де кожна дитина показала своє бачення рідної мови. На білих аркушах вона розквітала  всіма барвами, радісно звучала  багатоголоссям природи, сяяла ясним сонечком.

Афористичний мовний вернісаж провели вчителі російської мови: Мамонова С.М., Істоміна О.Л., Шмирко І.В. Найцікавішою сторінкою цього заходу став турнір юних красномовців, які змагалися у публічних виступах «ЗА культуру спілкування: в школі, вдома, в Інтернеті»

У 6 – Б класі (Кухар О.С., учитель української мови і літератури) відбулося свято «Ми прекрасні у своєму розмаїтті!», під час якого учні співали пісні рідною мовою, працювали з тематичними плакатами, інсценізували гуморески про мову, жваво відповідали на питання вікторини. Діти поринули у світ поетичного слова, що гордо звучало рідними для них мовами.

Серед учнів 6 – 8 класів пройшов конкурс читців поезій про рідну мову. Звучали віршовані рядки української, російською, білоруською, англійською, польською  мовами (Колядіна М.В., учитель української мови і літератури).

Із захопленням семикласники взяли участь у конкурсі «Кращий почерк» (Васюкова В.І., учитель української мови і літератури). Каліграфічно виводячи кожну літеру, учні занурювались у світ барвистої і неповторної мовної краси. Інформаційну трибуну серед учнів 9 класів організувала Ігошина Т.Г., учитель української мови та літератури, що дало можливість школярам висловити своє ставлення до української мови, скласти і проголосити гасла, спрогнозувати її майбутній розвиток. З учнями 8 – Б класу учитель відкрила театральну сторінку Великого загальношкільного свята «Мови різні – душа одна».

Учителі української мови і літератури Бавикіна Л.Д., Кулініч О.Б. провели словесний турнір на звання кращого автора мовної реклами серед учнів одинадцятих класів. Діти виявили себе красномовними, винахідними, сучасними, патріотичними.

Є світла надія, що засіяні слова-квіти в День рідної мови, ніколи не зів’януть від холоду байдужих людських сердець.

Учителі кафедри

суспільно-гуманітарних дисциплін

НВК № 4 м.Добропілля

 

...
Переглядів: 311 | Додав: Anna | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz