MENU
Головна » 2017 » Декабрь » 1 » Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні
22:18
Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні

Виховання патріотизму та національної самосвідомості – справа вкрай необхідна й дуже непроста. Як показує досвід багатьох країн, саме почуття національної гідності сприяло їх швидкому розвитку. Формування національної самосвідомості являє собою систему, що створювалася протягом віків самим народом. Це система поглядів, переконань, ідеалів, традицій, звичаїв, покликаних формувати світогляд та цілісні орієнтації підростаючого покоління.

З метою реалізації програми з національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Донецькій області на 2016-2020р. 29 листопада в м.Краматорську відбулася ІІІ обласна науково-практична конференція «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні».

У роботі конференції взяли участь освітяни міста на чолі начальника міського відділу освіти Добропільської міської ради Кальченко І.В.

З метою презентації інноваційних виховних технологій та обміну досвідом з питань національно-патріотичного виховання в межах обласної науково-практичної конференції «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні» відбулася виставка «Я люблю Україну», де освітяни міста представили свої наробки та досвід роботи за чотирма освітньо-тренінговими порталами:

1. Експозиція декоративно-прикладного мистецтва «Країна натхнення».

Вихованцями, учнями та педагогами ЗНЗ, ПНЗ Добропільської міської ради були представлені вироби мистецтва, виготовлені різними технологіями обробки волокнистих матеріалів, деревини та металу.

2. Конкурс відеороликів-візитівок (презентацій) з національного виховання «Національне виховання – майбутнє держави» серед навчальних закладів Донецької області». Відеоролик «Любов у нас до Добропілля іде від серця глибини…» (Центр дитячого та юнацького творчества) був відмічений як найкращий.

3. Тренінговий портал «Педагогіка партнерства».

У рамках порталу методичний кабінет відділу освіти Добропільської міської ради представив методичні посібники з найбільш ефективними інноваційними доробками методистів МК, управлінців і педагогічних працівників ДНЗ, ЗНЗ, ПНЗ: «Час і справа» (з досвіду роботи заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів), «Громадсько-активна школа» ( з досвіду роботи управлінців відділу освіти та педагогів з організації співпраці з громадськістю та реалізації соціально-значимих проектів); «Виховуємо патріотів» (освітні проекти національно-патріотичного спрямування); «З дітьми і для дітей» (Вплив народознавчого компоненту на розвиток дошкільника); «Диво-казка з Розвивайком» (робочий зошит для дітей з практичними порадами для педагогів та батьків); «Використання проектної діяльності у вихованні національної свідомості дітей через ознайомлення з українською народною музичною творчістю; Методичний кейс «Голос минулого на чатах майбутнього» «Соціальний проект як ефективна форма національно – патріотичного виховання учнів в умовах територіальної громади».

4.Тренінговий портал «Історична реконструкція як технологія національно-патріотичного виховання».

У рамках порталу методичний кабінет відділу освіти представив розробки уроків і виховних заходів за технологією історичної реконструкції, розробки занять у гуртках відповідного напрямку: «Любов у нас до України іде із серця глибини…» (кейс національно-патріотичного виховання); фестиваль «Злагода» як ефективна форма роботи національно-патріотичного спрямування з обдарованими дітьми (сценарії пісенно-хореографічного фестивалю для дорослих та дітей);

Учасники заочного туру (публікація тез у збірнику матеріалів конференції):

ЗлидніченкоМ.Г.ЗОШ№11,КлючоваМ.О.ЗОШ№17,МарченкоВ.М., Єфремова А.П.,ЦДЮТ, Кулініч О.Б.,НВК №4, Дудушко Т.І.,НВК № 4; Русінова О.Ю., Ступак Л.М. ЗОШ №18; Румянцева Н.А., Лобас М.К., Деркач Н.Т. НВК№4; Ляшенко Л.П. НВК № 1 отримали збірники з авторськими публікаціями.

Переглядів: 126 | Додав: Anna | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz