MENU
Головна » 2018 » Март » 1 » Народознавство - ключ до пізнання національного духу
17:22
Народознавство - ключ до пізнання національного духу

Національна самосвідомість — глибинне сприйняття людиною себе як

частини національної спільноти, нації з притаманними їй особливими, визначальними рисами, що проявляється у відданості й любові до свого народу, до Батьківщини, гордості за її минуле й сьогодення, готовності її захищати. «Народознавчий компонент в навчально-виховній роботі з дітьми середнього дошкільного віку (європейське спрямування)» - саме цій темі було присвячене 1 березня 2018 року в закладі дошкільної освіти №19 «Сонечко» (завідувач Громило М.О., вихователь-методист Чубченко Л.Л.) засідання ПНМК вихователів груп середнього дошкільного віку ЗДО м. Добропілля.

Методист МК Героєва В.І. привітала присутніх та звернула увагу на актуальність впливу народознавчого компоненту щодо розвитку дітей дошкільного віку. Педагоги та малюки середньої групи ЗДО №19 радо поділились накопиченим досвідом з гостями - різноманітний та яскравий творчий контент був представлений у вигляді виставки дидактичних ігор народознавчого спрямування; майстер-класи вихователя ЗДО №4 Радченко М.М. «Ангел-охоронець» (виготовлення оберега) та помічника вихователя ЗДО №19 Лобас Е.О. «Чудо-килимок» (ткацтво) розширили знання вихователів про народні звичаї, національні обереги та ремесла; Жирник Т.С., вихователь ЗДО №22, розповіла про «Вплив народознавчого компоненту на розвиток дитини 4-5 років» та роботу, яку вона впроваджує в своєму дошкільному закладі.

Засвоєння національних цінностей — тривалий процес. Вони не закладені у генах, це не природна якість, а соціальна, вона не успадковується, а формується цілеспрямовано, системно, з дотриманням певних принципів та використанням відповідних методів. Тож під час інтегрованого заняття «Веселий калейдоскоп» у контексті вимог сьогодення, а саме європейської складової, вихователь ЗДО №19 Макаровська В.Р. сприяла набуттю дитиною соціального досвіду, засвоєнню національних та загальнолюдських цінностей, формуванню у неї духовності, моральної, художньо-естетичної культури міжнаціональних відносин, потреби та вміння жити в громадянському суспільстві.

Зустріч пройшла в пізнавальній, продуктивній та творчій атмосфері. Сподіваємось, що вона допомогла вихователям підвищити свою професійну майстерність, упорядкувати фахові знання, які підуть на користь освітньо - виховній роботі в закладах дошкільної освіти.

Переглядів: 110 | Додав: Anna | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz