MENU
Головна » 2017 » Апрель » 3 » Не стиха душі криниця (ЦДЮТ+ФОТО)
09:47
Не стиха душі криниця (ЦДЮТ+ФОТО)

                                                           Не стиха душі криниця

(творчі звіти колективів Центру дитячої та юнацької творчості щодо присвоєння та підтвердження звань МОН України «Народний художній колектив», «Зразковий художній колектив»)

         Для Центру дитячої та юнацької творчості міста Добропілля перше квітня  пов’язане не тільки  з Днем гумору, а й з важливою подією –  творчі колективи «Фантазія», «Козаченьки» «Самородок», «Стиль», «Дзвіночок»   підготували яскраві  звіти щодо присвоєння та підтвердження звання МОН  України «Народний художній колектив», «Зразковий художній колектив».  

         Для творчих об’єднань – це своєрідний іспит на зрілість, зростання, а для глядачів –  велике свято,  фонтан позитивних емоцій.

         В цей день Центр творчості радо зустрів гостей: Ольгу Канзюбу – виконуючу обов’язки директора Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості; Олену Шнурко – секретаря оглядової комісії, методиста Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості відділу художньої самодіяльності; Павла Гордієнко – завідувача відділу масових заходів та організації дозвілля Донецького обласного палацу дитячої та  юнацької творчості;  Олену Почтарьову – методиста Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості відділу декоративно-прикладної творчості та образотворчого мистецтва, Андрія Аксьонова, голову Добропільської міської ради; Інну Кальченко, начальника відділу освіти Добропільської міської ради; Наталю Кулік, заступника начальника відділу освіти Добропільської міської ради; Елліну Плужникову, головного спеціаліста відділу освіти Добропільської міської ради.

         Першими представили свої таланти з декоративно–ужиткового мистецтва вихованці дизайн–студії «Самородок» (керівник: О.Р. Ганієва – талановита майстриня, закохана в свою справу).

         Гостей, обласну атестаційну комісію, колектив запросив до «Міста юних майстрів».

         Під час гри-квесту «самородки», працювали в командах на етапах: «Веселі долоньки», «Паперова майстерня», «Квітучий сад». Вони не тільки  представляли свої шедеври в різних техніках: оригамі, екодизайні, фітодизайні, а й показали свої знання з основ графіки, архітектури, живопису, дизайнерської композиції; навички і уміння працювати з різними матеріалами, створювати оригінальні вироби; проявляти креативність, дружньо працювати в команді, робити презентації.

         Усіх присутніх вразила авторська колекція одягу, різноманітні аксесуари,  які були представлені в виставковій залі,  а також завершальне еко-дефіле мод.

          Творча діяльність дизайн-студії «Самородок», вироби  дітей   відмічені грамотами, дипломами на обласних, всеукраїнських, міжнародних  конкурсах з   декоративно-ужиткового мистецтва.    

         Не менш талановиті вихованці студії образотворчого мистецтва «Фантазія» (керівник:  А. М. Кімеріна –  талановита художниця,  Вчитель  з великої літери).

         Її вихованці звітували, розкривали таланти, презентували справжні витвори мистецтва  в арт-салоні, який мав свій колорит, свій характер, свою неповторність та унікальність.

          Шановні гості з задоволенням переглянули і оцінили картини в техніці «батик», колекцію дивовижних картин – годинників, кавово-карамельні картини.

          У вихованців студії невичерпне джерело фантазії. Діти завжди щось вигадують,  фарбують, малюють, клеять, ліплять, працюють з  тістом, склом.  Їх картини неперевершені, прекрасні, оригінальні. А які чудові картини в різних техніках представлені в виставковій залі! Всі в захваті! 

          Нагороди, отримані в різноманітних конкурсах з образотворчого мистецтва, а їх чимало, говорять про те, наскільки талановиті діти студії «Фантазія».

         Незабутнє враження залишила і виставка-експозиція «Стильний імідж у винахідницьких сплетіннях» дизайн-студії «Стиль» (керівник: О. В. Травіна – творчий, талановитий педагог, у постійному пошуку інноваційних родзинок). 

          Цей колектив запросив гостей до вернісажу-перформансу, кожна зупинка якого (а їх було десять), – незвичайний стендовий кейс. На них були представлені брелки-амулети, виконані в техніці в’язання гачком;  креативно оформлені телефонні вбрання; органайзери для зберігання шкільного приладдя; кейс сувенірів у формі сердець, квіткові композиції з декорування інтер’єру приміщень. Кейси-стенди «Лялькові сімейки», «Модний шарм», «М’яка барвистість», «В’язана сюжетність» були неперевершені, унікальні.

         Завершив  вернісаж кейс-дефіле «Від задуму – до втілення». Жодна річ, куплена в магазині, не зрівняється з модельним вбранням, створеним руками вихованців дизайн-студії «Стиль». Кожна робота індивідуальна, ексклюзивна.

         Дипломи та грамоти гуртківців – це свого роду барометр  їх успіху.

         Колективна діяльність творчих об’єднань образотворчого та  декоративно-прикладного мистецтв – це натхнення, море ідей, взаємовиручка і гармонія між дітьми, батьками та педагогами.

         Доторкнутися душею і серцем до української народної музики, українських пісень шановні гості були запрошені до музичної школи №1 міста Добропілля. Саме там, на сцені залу,  колектив  народних інструментів «Козаченьки» Центру дитячої та юнацької творчості підтверджував почесне звання «Народний художній колектив».

           Керівник ансамблю Євген Єжижанський володіє більш ніж двадцятьма музичними інструментами, йому присвоєне звання “Відмінник освіти України”.  Музика – це не тільки його хобі, професія, – це його життя.

         Концертна програма «Грай, музико моя!» (репертуар великий, різноплановий, яскравий), яка представлена «козачатами» на творчому звіті, не залишила байдужими жодного глядача, хто хоч раз чув живу, колоритну,  барвисту гру козаченьків.

         А розпочалося свято з української народної пісні «За світ встали козаченьки», яка стала візитною карткою колективу. З цієї мелодії розпочався їх творчий шлях. Пісні козачат  зігрівають душі глядачів, несуть людям добро, ніжність та любов до української народної пісні.

         Торкнулися вихованці музичних струн українських народних інструментів – зачарували усіх присутніх на концерті  мелодійними звуками бандури, контрабаса, цимбали, гітари, сопілки; задушевністю, красою українських пісень.

          “Козаченьки” – справжні козачата, які продовжують традиції наших пращурів, проникають в таємниці історії, черпають животворну воду з криниці національної культури, плекають рідне слово. І кожен з них добрими справами, талантом та прекрасним творінням стверджує, що «козацькому роду нема переводу».

         Не  стихли  ще овації козаченькам, як на сцену вийшов звітувати  на присвоєння почесного звання вокальний колектив «Дзвіночок» з концертною програмою «Пісенний дивограй душі».

         Кожен вихованець студії «Дзвіночок» — це закохана у пісню дитина, яка прагне краси і добра. А кожен  їх виступ перетворюється на незабутнє свято не лише для його учасників, а і глядачів!

          Керівник ансамблю, Катерина  Московцева,  випускниця   хорового колективу  «Дзвіночок»,  який очолювала Тамара Андріївна Кузьменко,–  не розлучається з піснею,  музика її окриляє, надихає  на творчу працю зі своїми вихованцями. А акомпаніатор Тетяна Михайлівна Капаєва та хореограф Юлія Олександрівна Зубцова   їй  всіляко допомагають.

         Творча скарбниця колективу – десятки широкого розмаїття пісень: пісні воєнного часу, патріотичні та українські, народні та жартівливі, веселі та ліричні, дитячі та зворушливі.

         А які голоси у «дзвіночків»! Пісні в їх виконанні хочеться слухати й слухати… Вони надихають, окриляють, дарують радість  і насолоду.

         Це підтверджує їх виступ на звітному концерті «Пісенний дивограй душі», а також отримані нагороди на обласних, всеукраїнських, міжнародних  конкурсах і фестивалях з вокального мистецтва.

          Свято закінчилося, а емоції від побаченого, почутого вирують. А скільки добрих  слів почули колективи  в  свою адресу від  шанувальників їх таланту, обласної атестаційної комісії,  гостей, батьків!  

         Цей день вихованці  запам’ятають надовго.

         Залишається тільки подякувати усіх, хто завітав на свято, підтримав колективи у підготовці до  творчих звітів.

         Колектив  Центру дитячої та юнацької творчості висловлює найтепліші слова подяки  Аксьонову Андрію Анатольовичу, Добропільському міському голові, Кальченко Інні Володимирівні, начальнику відділу освіти Добропільської міської ради, за матеріальну допомогу  надану для організації  та проведення творчих звітів колективів на підтвердження та присвоєння звання «народний» та «зразковий».

         Приємною несподіванкою було для кожного колективу отримати від міського голови сертифікати на суму 30 тисяч гривень. 

         Ця підтримка — свідчення уважного ставлення до розвитку обдарованих та талановитих дітей міста.

  Студія ТБ і преси «Рожевий слон»

 

 

 

Переглядів: 112 | Додав: Anna | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz