MENU
Головна » 2018 » Ноябрь » 23 » Семінар учителів історії в НВК № 7
22:18
Семінар учителів історії в НВК № 7

20 листопада 2018 року в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 - ДНЗ» Добропільської міської ради

відбувся семінар за темою «Організація науково-дослідницької роботи при вивченні  історії рідного краю», завдання якого полягало в поширенні обізнаності  учителів суспільствознавчих дисциплін міста в методах організації науково-дослідницької, краєзнавчої роботи в закладах освіти та визначенні алгоритмів та способів популяризації результатів наукової та краєзнавчої роботи. В роботі семінару взяли участь майже всі учителі історії Великого Добропілля.

Роботу семінару розпочала методист Денисова Л. О.. У вступній промові вона зазначила важливість науково-дослідницької роботи з учнями, а також зробила акцент на тому, що згідно з концепцією «Нової української школи» уміння застосовувати наукові методи є однією з десяти основних компетенцій учнів.

Теоретична частина семінару розпочалась з інтерактивної доповіді учителя історії НВК № 7 О. М. Петренка, який поділився з колегами своїм досвідом з організації науково-дослідницької роботи в школі. Своїми наробками з організації краєзнавчих досліджень поділилися також й інші вчителі. Про роботу з вивчення історії села Золотий Колодязь розповіла Тераніс А. В., а про краєзнавчі дослідження в селищі Водяному і сусідніх населених пунктів - вчитель ЗОШ № 10 Качина Я. А.

Після доповіді гостям семінару були представлені результати дослідницької роботи. Їх презентували безпосередньо учні, що займалися вивченням історії рідного краю.(Сліпченко А. -11кл., Мавроді С., Масюк. О. – 10 кл., Денисюк Д., Денисюк В. – 7 кл.) Учасники семінару мали змогу познайомитися з історією створення Успенських церков сіл Добропілля і Золотого Колодязя, а також з відтвореною історією села Юр’ївки Добропільського району.

Після завершення теоретичної частини семінару перейшли до практичної частини. Вона проводилась у досить незвичний спосіб – це був позакласний захід у вигляді уроку. Задум цього заходу полягав у тому, що вчителі отримали змогу сісти за парти разом з учнями 10 класу і позмагатися в одних командах з учнями за право називатися кращими знавцями історії рідної Добропільщини. Задоволення від такої роботи отримали всі. Учні мали змогу перейняти у вчителів прийоми з організації роботи, а вчителі отримали можливість дослідити процес засвоєння нового матеріалу з середини.

Після закінчення позакласного заходу всіх гостей сьомої чекав сюрприз – екскурсія-виставка, підготовлена зусиллями педагогів та учнів НВК «Керамічна історія Добропільщини». Учителі не тільки познайомилися з історією розвитку гончарства на території Добропільського району, а мали змогу  доторкнутися до горщиків, яким понад 4, 5 тис. років.

Обговорення результатів семінару засвідчило, що семінар  пройшов на високому методичному рівні. Дякуємо всім, хто відвідав семінар учителів історії в НВК № 7 ,і всім, хто допомагав його підготувати. Сподіваємося, що дослідження історії нашої малої Батьківщини нікого не залишать байдужими і будуть сприяти розвитку науково-дослідницької роботи в школах Добропільщини.

 


 
Переглядів: 43 | Додав: Anna | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz