MENU
Головна » 2017 » Октябрь » 16 » Тиждень безпеки дитини в Добропільському НВК «ЗОШ I-III ст. №3-ДНЗ»
17:04
Тиждень безпеки дитини в Добропільському НВК «ЗОШ I-III ст. №3-ДНЗ»

З 09.10 по 13.10. 2017 року в Добропільському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3-ДНЗ» проходив Тиждень безпеки дитини.

Розуміючи, що за статистикою причиною багатьох випадків складних та трагічних ситуацій в родинах є незнання правил особистої безпеки, невміння передбачати безпеку, по можливості, її уникнути, те, що діти психологічно не готові до екстремальних ситуацій, не відчувають небезпеку і, впевнені, що трагедія може статися з ким завгодно, окрім них, вихователі дошкільного підрозділу постійно проводять роботу щодо формування у дітей свідомого розуміння цінності власного життя та здоров'я, виховують свідому, осмислену поведінку щодо безпеки життєдіяльності.

У ході Тижня за допомогою інтегрованих занять, розв’язування умовних проблемних ігрових ситуацій, вихователі закріплювали уявлення дітей про безпечні та небезпечні предмети, удосконалювали вміння безпечної поведінки на воді, на вулиці, в транспорті. Діти на доброму рівні засвоїли норми та правила безпеки. У молодшій віковій групі «Капітошка» (вихователь ІІ кваліфікаційної категорії Салтовська Є.А.) провела з дітьми заняття «Дорога не для забав», під час якого закріпила елементарне уявлення про вулицю, дорогу, тротуар, знання кольорів світлофора та вчила малювати пальчиком світлофор, інсценізувала пісеньку А.Камінчука «Півникове горе»; проводила бесіду на тему «Небезпечний сірничок»; практикувала дидактичну гру «Цікава коробка», де ознайомила дітей з безпечними і небезпечними предметами.

Під час Тижня безпеки з дітьми педагог провела моделюючі ситуації: «Як вчиниш ти?» , « Як поводитися з незнайомцем?», «Якщо вдома ти сам», дидактичні ігри «Що корисне, а що шкідливе для здоров’я», «Хто кому телефонував при пожежі», «Вороги чистої річки», «Народний лікар»; рухливі ігри «Хто швидше?», «Кольорові автомобілі», «Хто швидше збереться», «Світлофор»»; ігри в куточку дорожнього руху з макетами; психогімнастику «Я сонце. Я хмарка. Світлофор". Цікавими і змістовними були заняття «Сірники дітям не іграшка», «Полюбляють діти мандрувати»(безпечні і небезпечні вулиці і дороги), «Вода –безцінний дар природи», «Як від лиха вберегтись», дидактична гра «Лялька захворіла».

Вихователь старшої вікової групи «Смішарики» Шевченко О.С., спеціаліст, провела інтегровані заняття на теми: «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати», «Небезпечна ситуація»(виховання у дітей обережного ставлення до предметів, від яких може статись пожежа), «Знай люби і бережи»(ознайомлення з джерелами небезпеки в довкіллі), «Обережно: незнайомець!», проведено бесіди на теми: «Чого не можна робити на вулиці?», «Обережно, отруйні гриби!», « Очі мої оченята» ,«Що не можна, не бери!». В батьківському куточку оформлена інформація, розроблені поради і рекомендації на теми: «Не залишаймо дітей без догляду», «Чого не можна робити на вулиці», «Небезпечні іграшки» та інші. Під час прогулянок організовувались сюжетно-рольові ігри «Пожежники», «Швидка допомога», «Сім’я», «Лікарня».

Під час проведення Тижня безпеки було прочитано багато творів художньої літератури, таких як «Хто Юрасика вкусив?"» Н. Дубанівської, «Комар» , Н.Майстренка, «Котик на гойдалці»О.Овчар та інші.

Вихователі дошкільного підрозділу закладу, працюючи творчо, спонукали вихованців самостійно шукати виходи з непростих ситуацій, приймати виважені, продумані рішення,

Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмежена Тижнем, а звучить постійно під час навчально- виховного процесу протягом року. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться дітям в майбутньому.

Переглядів: 70 | Додав: Anna | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz