MENU
Головна » 2017 » Май » 4 » Успішний дебют у національних дебатах
09:30
Успішний дебют у національних дебатах

 

29 та 30 квітня, лідерам ДМДЮО «Мрія», Дмитру Пруднику (ЗОШ-інтернат) та Наталці Дудушко (НВК-СШ № 4-ДНЗ)  запам`ятаються надовго. Бо саме ці дні у них були сплановані не за хвилинами, а навіть долі секунд мали сенс на шляху до успіху. Як переможці міських дебатів, вони в ці дні приймали участь у національному дебатному турнірі, що проходив у Києві, за організації Всеукраїнської кампанії «Активна громада: право вибору» та партнерів Ian T. Woodward, NDI, Інститут “Республіка”, Univer Pl.

У турнірі брали  участь 29 команд студентів та школярів із 24 міст України, що стали переможцями міських, регіональних та обласних турнірів. Метою цього заходу є активізація молодих громадян у політичному житті країни. Програма була побудована таким чином, що у ході інтерактивних просвітницьких тренінгів, дискусій, «круглих столів» вибудовувався зворотній зв’язок учасників, організаторів та політичних діячів країни. Цікаво було удосконалювати досвід громадської діяльності, почувши із «перших вуст» політиків, реалії сьогодення, а саме:  «Можливості та перешкоди на шляху демократичного транзиту України» (дослідження), Ian T. Woodward, заступник директора Національного Демократичного Інституту; дискусія “Виборча реформа в Україні: всі «За» та «Проти», Олександр Черненко, Народний депутат України, Андрій Магера, заступник Голови Центральної виборчої комісії; «Виборчі системи з відкритими списками», Крікополо Євгеній, координатор тренінгів IFES; «Квоти молоді у виборчих списках», Олександр Солонтай, керівник програми практичної політики, експерт Інституту Політичної Освіти»; «Внутрішньо переміщені особи та їх участь у виборах», Роман Кисленко, Громадський Холдинг "Група Впливу"; «Аспекти політичної реклами», Остап Кучма, аналітик з партійних фінансів Центру Ua, координатор напрямку "Золото партій"; «Політичні партії: особливості функціонування в Україні», Богдан Бондаренко, експерт  Центру політико-правових реформ з конституційного права; «Участь громадян у політичному житті країни», Олександра Скиба, заступник голови Інституту “Республіка”.

Почувши величезний об`єм інформації, поспілкувавшись із солідними мужами політичної еліти нашої країни, Дмитро та Наталка, спочатку впали у ступор, навіть був напад нервового тремору (кожна клітинка тіла тремтіла), закрались сумніви: чи нам це під силу, бо занадто відповідально? Але, як завжди у таких випадках, наша команда сконцентрувалася, ми обрали власну тактику, до третьої години ночі шукали потрібну інформацію, обробляли, готували виступи для дебатів.

І ось яким був дебатний день: жеребкування команд, представлення суддів (ними були: Світлана Заліщук - народний депутат України; Остап Єднак - народний депутат України; Артем Біденко - заступник Міністра інформаційної політики; Вахтанг Кіпіані - журналіст, редактор “Історичної Правди”; Олександра Скиба - заступник голови Інституту “Республіка”);  І-й відбірковий тур: (8 паралельних ігор), тема дебатів «Ця палата має встановити квоту молоді у виборчих списках»; ІІ-й відбірковий тур: (8 паралельних ігор), тема дебатів «Ця палата має заборонити політичну рекламу»; фінал, (4 командних гри), тема «Ця палата має запровадити виборчу реформу в Україні».

Перед початком кожного туру ніхто не знав, яку роль він виконуватиме у блоці уряду та опозиції. Експромт-промова кожного учасника повинна була за хронометражем складати не менше 5 хвилин, по темі дебатного туру, крім цього ще треба було відбивати атаки опонентів.

У першому та другому відбірковому турах команди одна за одною залишали турнірні позиції та вибували із турніру. Перед проведенням фінального туру, було оголошено рейтинг балів команд. Ми були дуже здивовані, що наші рейтингові бали були набагато вищими, ніж у команд студентів вишів Харкова та Києва. У порівнянні: ми набрали 131 бал, а студенти харківчани та кияни -  60 та 80, поріг балів для виходу у фінал був 137 балів. Більше нас, серед шкільних команд, набрала тільки одна команда із Полтавської області, у них -  133 бали.

Ввечері  для усіх учасників була організована урочиста вечірка, де можна було вільно поспілкуватись з учасниками-конкурентами, організаторами та суддями-експертами дебатного турніру. До нашої команди сам підійшов експерт Олександр Жорик та відмітив потужний потенціал гравців, сказав що ми навели найбільше аргументів, фактів та згадали приклади історичних подій, які є спадщиною для мотивації активізації громадянської позиції суспільства. Він був дуже здивований, що по суті, цей турнір для нас був дебютним у подібних техніках ділових ігор, у нього склалося враження, що в дебати у нашому місті ми вже граємо давно та маємо достатній досвід. Так що цей вдалий почин треба продовжувати та вдосконалювати.

І,  наостанок, величезна вдячність Дмитру Пруднику  та Наталці Дудушко, як успішним учасникам національного турніру, Лідії Анатоліївні Харченко - вчителю історії ЗОШ № 10, за консультативну допомогу та Сергію Калініну, координатору ініціативи «Активна громада» у м. Добропілля за пропозицію щодо участі та матеріальну підтримку  команди під час поїздки до Києва.

Голова КР

ДМДЮО «Мрія»,

методист ЦДЮТ,

Валентина Верещагіна.

 

Переглядів: 141 | Додав: Anna | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz