MENU
Головна » 2017 » Октябрь » 16 » Звіт про підсумки організації та проведення «Тиждень безпеки дитини» в дошкільному навчальному закладі №20 «Оленка»
16:32
Звіт про підсумки організації та проведення «Тиждень безпеки дитини» в дошкільному навчальному закладі №20 «Оленка»

На виконання статті 11 Закону України «Про дошкільну освіту», листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 19.08.11 року №1/9-635 «Щодо організації та проведення "Тижня безпеки дитини" в дошкільних навчальних закладах», відповідно до Річного плану відділу освіти Добропільської міської ради, наказу відділу освіти Добропільської міської ради №282 від 04.10.2017р. «Про організацію та проведення «Тижня безпеки дитини»», з метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; формування у дітей дошкільного віку умінь та навичок захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій,

Метою проведення "Тижня безпеки дитини" є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час НС. Для проведення тижня безпеки був розроблен план заходів для роботи з дітьми . Педагогічний колектив підготував та провів для дошкільників різноманітні заходи: заняття, спостереження, бесіди, читання художніх творів. В усіх вікових групах проведені різні заходи під девізом «Вчимося берегти своє життя». Основною тематикою цих заходів було ознайомлення та навчання дітей обережному поводженню з вогнем, правилам користування електричними приладами, діям в разі виникнення пожежі.

В нашому дошкільному закладі кожен день Тижня безпеки носив свою назву: «Дитина серед людей», «Дитина серед предметів», «Вогонь – друг, вогонь – ворог», «Безпечні вулиці та дороги», «Природа – мати, коли ти добре її знаєш».

В понеділок вихователі молодших груп залучили дошкільників до заняття соціально-морального спрямування «Моделювання ситуації «Пішли зі мною»». Вивчення правил поводження з чужими людьми. Вихователі середньої групи провели гру-тренінг «Кошенятко загубилося». Діти старшої групи грали у дидактичну гру «Несмачна цукерка» та сюжетно-рольову гру «Магазин». Вони мали можливість поспостерігати за спілкуванням та поведінкою людей.

У вівторок вихователі молодших груп моделювали разом із своїми малюками ситуацію «відмова від пропозиції»; вони також вивчили правила поводження з незнайомцями. А вихованці середньої групи разом зі своїм педагогом читали твори «Небезпечні люди», прийняли участь в бесіді «Я прийшов у гості» (вивчення прислів'їв, приказок). Діти старшої групи грали у вправу «придумай іншу казку. Що було б якби герої знали правила»

Вихованці різновікової (цілодобової) групи читали казку «Троє поросят», були залучені вихователем до театральної діяльності «Вовк і семеро козенят», «Котик і півник».

Середа в старшій групі присвятили темі: «Будь обережним». Вихователь разом із фізінструктором організувала ігри-сюжети: «Перша допомога», «Швидка допомога», «Пожежна», гру-моделювання «Аварія».

Дошкільнята середньої групи разом з педагогом грали в дидактичну гру «Який електроприлад ввімкнено», прийняли участь в бесіді «Що шкідливо», «Небезпечні предмети», «Побутова хімія», «Дрібні, ріжучі, колючі предмети».

Дошкільнята різновікової (цілодобової) групи» аплікували електроприлади та ліпили небезпечні предмети (за зразком).

В четвер, був організований загально садковий «День здоров'я». Діти у цей час моделювали ситуації «Вдома хворий» (правила догляду, виклик лікаря, фітотерапія), здійснили екскурсію на медпункт (розгляд термометра, ліків, шприців), малювали на тему «Якщо хочеш бути здоровим», провели бесіду «Якими засобами можна лікувати хворого», вивчили прислів'я та приказки про здоров'я.

П'ятниця: «Захисти себе сам». В старшій та різновіковій (цілодобовій) групах в ранкові години заплановані та проведені бесіди «Засоби масової інформації» (мета: повідомити дітям про роль ЗМІ при виникненні надзвичайних ситуацій. Вчити правилам поведінки при повідомленні НС).

На занятті «Захисти себе сам» дітям дали уявлення про НС: радіаційна небезпека, хімічні вибухи, про їх наслідки для людей, дії при сигналі «Увага всім!».

Треба зазначити, що такі змістовні заходи, як проведення тижня безпеки життєдіяльності, в яких приймають участь діти, батьки, педагогічний колектив ДНЗ приносять велику користь для наших дітей. Діти – це наше майбутнє. І ми, дорослі, маємо можливість навчити дітей особистої безпеки, навчити розумінню того, що найважливіше для людини – це здоров’я та життя. Тиждень безпеки дитини в дошкільному закладі проведено у повному обсязі згідно плану роботи.

Завідувач ДНЗ №20 «Оленка»                                                                                 О.С Хомич

 

Переглядів: 322 | Додав: Anna | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz